Zamykanie naczynek na twarzy – czy jest bezpieczne?

Lekkie zaróżowienie twarzy kojarzone powszechnie jest ze zdrowiem i urodą. Ale kiedy stan ten długo się utrzymuje, a rozszerzone naczynka nie chcą wrócić do stanu pierwotnego, pojawia się problem. Dlatego coraz więcej osób z pękającymi naczynkami decyduje się na zabieg ich laserowego zamknięcia. Czy jednak jest to bezpieczna procedura? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się na taką terapię!

Jak działa laserowe usuwanie naczynek?

Laser jest urządzeniem powszechnie wykorzystywanym w medycynie, w wielu różnych schorzeniach. Jest to rozwiązanie dobrze przebadane i sprawdzone przez wiele lat stosowania. Laserowe usuwanie naczynek odbywa się poprzez emitowanie skoncentrowanej wiązki w kierunku uszkodzonego naczynia krwionośnego. Energia lasera zostaje zamieniona w ciepło, które mocno rozgrzewa ściany naczynka. W efekcie dochodzi do jego obkurczenia się i usunięcia z organizmu. 

Za każdym razem specjalista precyzyjnie dobiera parametry zabiegowe, na podstawie przeprowadzonego wcześniej badania pacjenta. Terapia jest więc w pełni dopasowana do potrzeb osoby, która zgłasza się do kliniki. Jeśli zabieg jest wykonywany przez profesjonalistę, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne.

Zamykanie naczynek w Poznaniu – co wpływa na bezpieczeństwo?

Medycyna estetyczna w Poznaniu jest na bardzo wysokim poziomie, wiele klinik ma najnowocześniejszy sprzęt i odbywa szkolenia u znanych na świecie specjalistów. Dlatego udając się do odpowiedniego gabinetu, możesz mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny. Laserowe usuwanie naczynek będzie bezpieczne także, jeśli zostanie przeprowadzone u osób, które nie mają przeciwwskazań medycznych do terapii. Odpowiedniej kwalifikacji dokonuje specjalista medycyny estetycznej, który powinien przed zabiegiem przeprowadzić stosowny wywiad z pacjentem.

Nie da się ukryć, że na bezpieczeństwo całego leczenia w dużej mierze wpływa też postępowanie pacjenta po zabiegu. Należy przede wszystkim stosować się do wskazówek osoby prowadzącej terapię. W czasie leczenia trzeba unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie promieniowania UV, a więc zrezygnować z opalania się na plaży, czy w solarium. Powinno się również chronić skórę przed nagłymi zmianami temperatury, porywistym wiatrem i mroźnym powietrzem. 

Laserowe zamykanie naczynek Poznań – wybierz sprawdzoną klinikę!

Tak jak w przypadku wszelkich innych zabiegów medycyny estetycznej, kluczowy jest wybór właściwej kliniki. Warto odwiedzić gabinet Skin-Medic – placówkę wyposażoną w najwyższej jakości sprzęt, obsługiwany przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Ponadto, w tym miejscu można wykonać także inne terapie dedykowane cerze naczynkowej. Przykładem jest peeling kwasem laktobionowym, który delikatnie złuszcza, ale też regeneruje skórę i redukuje rumień. Informacje o wszystkich zabiegach realizowanych w tej klinice dostępne są pod adresem: skin-medic.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *