Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego krok po kroku?

Brakuje Ci czasu, by każdego ranka wykonywać dokładny makijaż? Chcesz ukryć drobne mankamenty w kluczowych obszarach twarzy? A może bez względu na okoliczności pragniesz wyglądać pięknie i ponętnie? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, oznacza to, że makijaż permanentny jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Zastanawiasz się, na czym polega ten zabieg? Już nie musisz. Poniżej wyjaśniamy, jak przebiega trwałe podkreślenie brwi i ust.

Mówiąc o makijażu permanentnym, na myśli trzeba mieć specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który prowadzi do trwałego podkreślenia kluczowych obszarów twarzy, przede wszystkim brwi, ust i powiek. Co ważne, celem makijażu trwałego nie jest uzyskanie krzykliwego, wyrazistego efektu. Prawidłowo wykonany zabieg skutkuje subtelnym podkreśleniem walorów kobiecej urody, pozwala też ukryć mankamenty w postaci blizn, przebarwień czy plam pigmentacyjnych. To prawda, kiedyś modne były wyraziste, rzucające się w  oczy barwy. Obecnie Polki wolą stawiać na naturalność, a nowoczesne metody pigmentacyjne, choćby takie, jakie stosuje gabinet medycyny estetycznej Poznań, umożliwiają im osiągnięcie wymarzonego rezultatu.

Jak przebiega makijaż permanentny brwi?

Zacznijmy od obszaru, który w największej mierze definiuje wyraz twarzy. Makijaż permanentny brwi pozwala przywrócić im odpowiedni kształt. To sprawia, że twarz zyskuje harmonię, a efekt mimiki wyrażającej smutek, złość lub zdziwienie znika bez śladu. Przyjrzyjmy się, jak wygląda profesjonalny makijaż permanentny brwi Poznań.

Jeszcze przed zabiegiem należy zadbać o odpowiedni stan skóry. Specjaliści zalecają intensywne nawilżanie i wykonanie peelingu. Dzięki temu, zrogowaciały naskórek zostanie usunięty, a struktura skóry – wyrównana. To sprawi, że barwnik będzie mógł łatwo osadzić się w skórze. Na miesiąc przed zabiegiem warto zrezygnować z regulacji włosków.

Na początku spotkania linergista przeprowadzi z Tobą wywiad, podczas którego pozna Twoje preferencje, oczekiwania i określi możliwy rezultat. Kolejny etap polega na wykonaniu wstępnego rysunku. Ma to na celu zwizualizowanie efektu pigmentacji. Jeżeli zaakceptujesz propozycję, rozpocznie się zabieg.

Pigment jest podawany pod skórę przy pomocy jednorazowej, sterylnej igły. Nie musisz obawiać się bólu, bo jeżeli zajdzie taka konieczność, linergista w pierwszej kolejności zastosuje specjalny żel relaksacyjny. Efekt będzie widoczny od razu po zakończonej pigmentacji.

Jak długo trwa zabieg? Gabinet medycyny estetycznej Poznań wykonuje makijaż permanentny brwi w ok. 150 minut, wliczając w to wstępny wywiad.

Jak przebiega makijaż permanentny ust?

Przyjrzyjmy się teraz zabiegowi wykonywanemu na kolejnym kluczowym obszarze twarzy. Makijaż permanentny ust niezwykle skutecznie ukrywa ich mankamenty, a przy tym – podkreśla naturalne walory.

Tak jak zabieg wykonywany na brwiach, makijaż permanentny ust Poznań wymaga odpowiedniego przygotowania skóry. Na kilka dni przed wizytą trzeba stosować preparaty nawilżające i sztyfty ochronne, warto też wykonać delikatny peeling.

Także w tym przypadku zabieg jest poprzedzony wywiadem. Specjalista wprowadza pigment pomocy jednorazowej, sterylnej igły i po uprzednim znieczuleniu delikatnym żelem relaksującym. Najpierw linergista wykonuje rysunek wstępny, a po jego zaakceptowaniu, przechodzi do właściwej części. Na zakończenie, na usta nakładany jest produkt o działaniu nawilżającym i łagodzącym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *