Jak wybrać właściwą firmę transportową?

Zmiana miejsca zamieszkania, przeniesienie siedziby firmy do innej miejscowości – to sytuacje, w których zachodzi konieczność skorzystania z usług firm, zajmujących się zawodowo przeprowadzkami. Zakres usług oferowanych przez takie firmy jest szeroki i bardzo zróżnicowany, zatem wybór konkretnego przedsiębiorstwa należy poprzedzić analizą rynkową oraz określeniem swoich potrzeb i preferencji.

Jak wybrać właściwą firmę transportową?

Zakres działania

Obszar działalności firm zajmujących się przewozem rzeczy jest zazwyczaj bardzo rozległy. Nie ma potrzeby martwić się, czy firma przewiezie mienie np. z Gdańska do Wrocławia – w większości przedsiębiorstw usługa wykonywana jest na terenie całego kraju. W przypadku przeprowadzek międzynarodowych należy się jednak upewnić, czy dany przewoźnik ma taką usługę w swojej ofercie.

Katalog usług

Firmy „przeprowadzkowe” mają za zadanie przede wszystkim przewieźć powierzone im mienie. Przewoźnicy działają jednak kompleksowo i prześcigają się w ofertach usług dodatkowych.
W zależności od potrzeb klienta firma może pomóc przy: demontażu (a później montażu) i ustawieniu mebli i innych elementów zabudowy, pakowaniu towaru (wraz z zabezpieczeniem), opisywaniu pakunków.

Sprawdź: Masz na działce ciężkie przedmioty które potrzebujesz przetransportować? Sprawdź jak to zrobić

W przypadku przeprowadzki firm bardzo pożądaną usługą jest udostępnienie pojemników i kartonów, co zdejmuje z usługodawcy konieczność jednorazowej inwestycji w takie opakowania. Nie wszyscy przewoźnicy dysponują taką możliwością, dlatego należy uważnie zapoznać się z ofertą.
Przedsiębiorstwa, które prowadzą kompleksowo przeprowadzki, oferują także załadunek i rozładunek mienia. Warto upewnić się, czy czynności te będą wykonywane dokładnie z punktu A do B tj z pomieszczenia do pomieszczenia. Niekiedy wnoszenie i znoszenie pakunków po schodach wykracza poza propozycje firmy.

Ceny usług

Jak wybrać właściwą firmę transportową?

Podstawą wymiaru opłaty za usługę przeprowadzki jest roboczogodzina, rzadziej cena za kilometr transportu. Różni się ona oczywiście w zależności od rodzaju pojazdu, którym wykonywany jest przewóz oraz ilości osób zaangażowanych do wykonania zlecenia. Dodatkowo płatne są wszystkie usługi dodatkowe opisane wcześniej. Szczególną uwagę należy zwrócić na ukryte koszty, które bywają nieoczywiste. Należą do nich np. opłata za każde piętro, na które wnoszone są pakunki.

Bezpieczeństwo

Dokonując wyboru firmy, której powierzymy nasze mienie, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie przewożonych rzeczy. Jest to istotne zwłaszcza przy przeprowadzkach firmowych, kiedy to transportujemy niejednokrotnie bardzo cenne urządzenia i sprzęty. Takie przeprowadzki należy zlecać jedynie profesjonalnie działającym przewoźnikom, którzy oferują ubezpieczenie towaru polisą OC.

Polecamy: przeprowadzki firm katowice

Sprawdź: 5 rzeczy na które należy zwrócić uwagę wybierając buty do biegania.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. noolal napisał(a):

    ja tam wolę popytać znajomych i rodzinę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *