Szczoteczki elektryczne – czym kierować się przy zakupie?

szczoteczki elektryczne Szczoteczka elektryczna - czym kierować się przy zakupie?

Szczoteczki elektryczne stają się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Ich ceny na rynku sprawiają, że każdy z łatwością może je zakupić bez wydawania większej ilości pieniędzy. Czytając nasz artykuł dowiesz się jaką szczoteczkę wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Szczoteczki elektryczne – jak działają?

Szczoteczka elektryczna to mało skomplikowane urządzenie, które za pomocą ruchów obrotowo-zwrotnych, napędzanych przez wewnętrzny silniczek, automatycznie i szybko czyści zęby bez większych starań użytkownika. Szczoteczki elektryczne to dość nowe wynalazki, które oferują łatwość użycia i lepsze efekty niż wszystkim znane manualne szczoteczki.

Zobacz: Zęby mądrości – usunąć czy zostawić?

Szczoteczki elektryczne – rodzaje

  • szczoteczki soniczne

Główka szczoteczki sonicznej jest podłużna i wykonuje ruch wymiatający (czyli góra-dół). Jest to zaleta, ponieważ stomatolodzy często zalecają swoim pacjentom mycie zębów za pomocą techniki wymiatania. Szczoteczka w zależności od trybu pracy i marki porusza się średnio od 30000 do 42000 ruchów na minutę.

  • szczoteczki obrotowe (rotacyjne) i obrotowo-pulsacyjne

Szczoteczki obrotowe są najpopularniejszymi szczoteczkami elektrycznymi wybieranymi przez kupujących. Główka szczoteczki jest okrągła i porusza się raz w prawo i raz w lewo. W szczoteczkach obrotowo-pulsacyjnych dodatkową zaletą jest ruch pulsacyjny, który dociska główkę szczoteczki do zębów.

  • szczoteczki ultradźwiękowe

Szczoteczki ultradźwiękowe mają działanie podobne do szczoteczek sonicznych, z wyjątkiem zastosowania fal ultradźwiękowych. Dzięki ich zastosowaniu szczoteczka może pochwalić się dużo większą ilością ruchów i pulsacji na minutę. Fale te dodatkowo mają korzystny wpływ na zdrowie naszych dziąseł.

  • szczoteczki elektryczne dla dzieci

Elektryczne szczoteczki dla dzieci są mniejsze i delikatniejsze poprzez mniejszą ilość ruchów główki.

Szczoteczki elektryczne – wybieramy pierwszy model

Szczoteczki elektryczne są zdecydowanie lepsze od szczoteczek manualnych. Czyszczą zęby i przestrzenie międzyzębowe o wiele dokładniej. Dla początkujących użytkowników idealnie sprawdzą się zwykłe modele szczoteczek obrotowych, które można dostać już w cenie około 50-80 zł. Modele te jednak nie posiadają funkcji takich jak odliczanie czasu czy wskaźnik baterii, którymi mogą pochwalić się modele z wyższej półki cenowej. Jeśli jednak masz możliwość zainwestowania w szczoteczkę elektryczną wybierz szczoteczkę soniczną, która będzie lepiej czyściła zęby dzięki większej ilości ruchów główki.

Sprawdź: Domowe sposoby na ból zęba – 12 sprawdzonych metod na bolący ząb

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 27 sierpnia 2016

    […] Sprawdź: Szczoteczka elektryczna – czym kierować się przy zakupie? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.