Śląskie Targi Książki, Katowice 2016: 150 wystawców i 100 autorów w MCK

Śląskie Targi Książki, Katowice 2016

Źródło: http://www.slaskczyta.pl

Już 30 września rozpoczynają się trwające trzy dni Śląskie Targi Książki 2016. Ta czytelnicza impreza będzie miała miejsce w katowickim nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Czego możemy się spodziewać?

Czym są Śląskie Targi Książki?

Tegoroczna 2 edycja Śląskich Targów Książki odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2016 roku. Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, które jest skierowane do wszystkich miłośników literatury. ŚTK są organizowane zarówno dla czytelników, jak i wszystkich grup zawodowych, które książkę tworzą i promują, czyli autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. To kluczowa impreza polskiej branży wydawniczej, która stanowi forum dla wymiany doświadczeń zawodowych oraz informacji na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii dla rynku wydawniczego.

Śląskie Targi Książki umożliwiają wymianę kontaktów biznesowych w branży wydawniczej oraz organizację ciekawych projektów wydawniczych. ŚTK to zarazem doskonały pomysł na weekend z książką. Impreza powstała z inicjatywy takich spółek jak Targi Książki – będącej partnerem merytorycznym oraz Murator EXPO, która jest organizatorem wykonawczym imprezy. Miastem Współgospodarzem tego wydarzenia są Katowice.

Dla kogo są organizowane Śląskie Targi Książki?

Śląskie Targi Książki są już po raz drugi organizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Katowicka impreza jest przeznaczona zarówno dla mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, jak i mieszkańców innych polskich miast takich jak Opole, Wrocław czy Kraków. Każdy fan czytelnictwa z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Powierzchnia wystawiennicza podczas tegorocznej edycji jest aż dwa razy większa niż w roku ubiegłym. Liczba autorów oraz wystawców również jest zdecydowanie większa.

Co ze wstępem na ŚTK?

Śląskie Targi Książki czynne będą od piątku 30 września do niedzieli 2 października 2016 w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na imprezę jest wolny.

Mapa dojazdu:

Śląskie Targi Książki, Katowice 2016 - mapa dojazdu

Źródło: http://www.slaskczyta.pl

Wystawcy podczas tegorocznych Targów Książki

Wśród wystawców na Śląskich Targach Książki 2016 pojawi się wiele znanych i lubianych wydawnictw. Łącznie w Targach weźmie udział ponad 150 wydawnictw a wśród nich m.in.: Muza SA, Nasza Księgarnia, Akapit-Press, Bellona, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Czarna Owca, BOSZ, Sonia Draga, Świat Książki, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Olesiejuk, Zeszyty Literackie, Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Znak. Większość wystawców zaprezentuje podczas tegorocznych targów swoje najlepsze propozycje książkowe ale również swoich najbardziej poczytnych autorów. Tego nie można przegapić!

Jakich autorów zobaczymy?

W Katowicach pojawi się m.in. brytyjski twórca horrorów Graham Masterton czy szwedzka autorka bestsellerowych „Seniorów w natarciu” – Catharina Ingelman-Sundberg. Lista tych, po których autografy kolejki będą na pewno spore jest jednak znacznie dłuższa. Na czytelników czekać będą: Graham Masterton, Catharina Ingelman-Sundberg, Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Marta Fox, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Barbara Kosmowska, Józef Hen, Agata Tuszyńska, Agnieszka Tyszka, Dorota Suwalska, Szczepan Twardoch oraz znani nie tylko jako autorzy: Jacek Cygan, Ilona Łepkowska, Ewa Wachowicz, Bronisław Cieślak, Katarzyna Pakosińska, Marek Przybylik, Grzegorz Miecugow, Michał Ogórek, Tomasz Sekielski i Tomasz Zimoch. W gronie autorów gościć będziemy również nominowanych do Nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2015, czyli zarówno Ingę Iwasiów, Sylwię Chutnik, Macieja Płazę czy Filipa Springera i Annę Janko. 

Dodatkowe atrakcje

Targi oferują jednocześnie bardzo atrakcyjną oprawę programową. Ogromnym atutem tegorocznego programu są liczne spotkania z autorami, ciekawe dyskusje oraz debaty literackie a także konkursy, zabawy i animacje literacko-artystyczne dla najmłodszych. Po raz pierwszy na Targach Książki będzie miała miejsce uroczystość wręczenia statuetki dla laureata Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Jest to prestiżowa nagroda, która już od 16 lat jest przyznawana przez tę najstarszą książnicę na Górnym Śląsku.

Źródło: http://www.slaskczyta.pl

Sprawdź: Nowy lookbook Zara TRF Bling Bling na jesień-zima 2016

 
baner reklamowy
przeprowadzki firm katowice

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.