Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Okres jesienno-zimowy to ciężki czas dla kierowców. Problemów przysparzają nie tylko warunki drogowe- deszcz czy oblodzone drogi, ale też konieczność codziennego odśnieżania auta i podjazdu. To nie wszystkie trudności z jakimi musi zmierzyć się kierowca, bardzo częstym kłopotem są zaparowane szyby w samochodzie. Czy istnieje sposób aby zlikwidować ten problem? Tak! W dodatku jest on niesamowicie prosty.

Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Zaparowane szyby w samochodzie – dlaczego tak się dzieje?

Powodów parowania szyb jest kilka. Jednym z nich może być niesprawny układ wentylacyjny w aucie lub nieprawidłowa obsługa nawiewów. Należy pamiętać, że powietrze powinno być pobierane z zewnątrz. Jednak w okresie jesiennym i zimowym przyczyną zaparowanych szyb jest najczęściej wilgoć. Najprostszym i najczęściej ignorowanym źródłem powstawania wilgoci w samochodzie jest gromadzenie się wody w dywanikach, dlatego zimą warto zmienić je na gumowe, a wodę, która się na nich gromadzi wylewać i dokładnie suszyć.

Jak pozbyć się problemu?

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które mają działać na zaparowane szyby w samochodzie. Możemy próbować wielu różnych specyfików i nie zawsze efekt będzie zadowalający, no i po co przepłacać?
Aby zaparowane szyby w samochodzie przestały spędzać nam sen z powiek potrzebujemy dwóch rzeczy- skarpetki i syntetycznego (silikonowego) żwirku dla kota. Może i brzmi to zabawnie, jednak jest to niezawodny sposób, aby pozbyć się wilgoci z samochodu i tym samym pozbyć się problemu parujących szyb.

Silikonowy żwirek dla kotów doskonale pochłania wilgoć, a dodatkowo jest bezzapachowy. Koszt średniego opakowania to kilkanaście złotych, ale to długoterminowa inwestycja, ponieważ takie opakowanie wystarczy na kilka sezonów.

Jak przygotować domowej roboty pochłaniacz wilgoci do samochodu?

Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Przepis na „pochłaniacz wilgoci” domowej roboty jest banalnie prosty. Jedyne co musimy zrobić to nasypać żwirku do skarpetki i związać ją u góry np. gumką recepturką. Dzięki temu nic nam się nie wysypie. Pamiętajmy również, że po każdym użyciu żwirku należy umyć ręce. Tak przygotowaną skarpetkę umieszczamy w samochodzie, przy skrzyni biegów albo dwie mniejsze przy przedniej i tylnej szybie. Żwirek silikonowy wypełniający skarpetę posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu będzie skutecznie pochłaniał wilgoć z otoczenia i tym samym zapobiegał zaparowywaniu szyb w naszym samochodzie.

Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie, pochłaniacz wilgoci do samochodu

Na zdjęciu: własnoręcznie przygotowany pochłaniacz wilgoci do samochodu, wykonany z czarnej skarpety. Znajdujący się w skarpecie żwirek silikonowy posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z zaparowanymi szybami naszego auta w okresie jesienno-zimowym.

Tym sposobem zaparowane szyby w samochodzie to już nie nasz problem, a rozwiązanie go okazało się być dziecinnie proste. Kiedy zauważymy, że nasz pochłaniacz wilgoci nie jest już tak skuteczny jak na początku to wystarczy wymienić w nim żwirek na nowy. Jak widać, czasami nie warto inwestować w drogie, sklepowe specyfiki. Wystarczy sięgnąć po domowe sposoby, które są bardziej przyjazne dla naszego portfela i często rozwijają też kreatywność!

Sprawdź: Czym są siarczyny w winie? Sprawdź czy siarczyny są szkodliwe dla zdrowia

baner reklamowy
transport hds

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 26 grudnia 2017

    […] Sprawdź: Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.