Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – gdzie je zorganizować?

Każdy rodzic chce, aby dzień urodzin jego dziecka był wyjątkowy i dlatego stara się urządzić niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się przyjęcia urodzinowe organizowane także dla kolegów i koleżanek solenizanta.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – gdzie je zorganizować?

Z roku na rok coraz ciężej jednak wymyślić oryginalne przyjęcie, a dzieci w wieku szkolnym mają często za sobą już kilka lub kilkanaście takich imprez swoich czy koleżanek i kolegów. W dzisiejszym artykule przedstawimy ciekawe i oryginalne pomysły na to, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka. 

To w jaki sposób zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka zależy w dużej mierze od kilku czynników, m.in. budżetu, ilości dzieci, ich wieku oraz zainteresowań. Uwzględniając różne kombinacje tych kryteriów przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych pomysłów na urodzinki dla dziecka.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka na świeżym powietrzu

Urodzinki w ogrodzie

Jeśli zależy nam na organizacji urodzin dla dziecka na świeżym powietrzu to ogród będzie do tego wymarzonym miejscem. Opcja skierowana przede wszystkim dla osób, których dzieci urodziły się w cieplejszych miesiącach (maj – sierpień), a przy okazji posiadających ogród przy domu lub ogródek działkowy. Własny gród, czy to przy domu czy zlokalizowany w innym miejscu daje ciekawe możliwości. Przede wszystkim dzieci mają okazję do spędzenia czasu i zabawy na świeżym powietrzu.

Przestrzeń w ogrodzie to także okazja na zorganizowanie ciekawych zabaw sportowych czy gier (np. w chowanego). Jeśli pogoda naprawdę dopisze, warto też rozważyć rozłożenie basenu dla dzieci. Działkowicze często mają go na swoim wyposażeniu, a jeśli nie, to basen, z którego będzie mogło skorzystać kilka dzieci to koszt ok. 100 zł. Nawet nieduży basen będzie dla dzieci dużą frajdą!

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka to także poczęstunek. Na urodzinkach nie może oczywiście zabraknąć tortu, napojów oraz przekąsek. Na ciepłe dni zamiast słodyczy polecamy owoce (arbuz, pomarańcze, truskawki) oraz lody (które można w prosty sposób wykonać samodzielnie).

Park linowy

To propozycja skierowana dla osób, które mieszkają w pobliżu takiej atrakcji. Urodzinki w parku linowym można zorganizować samodzielnie, tzn. zabrać tam dzieciaki we własnym zakresie, a po zabawie zorganizować tort i poczęstunek w domu lub w innym miejscu. Można także skorzystać z oferty parków, które bardzo często oferują pakiety urodzinowe, gdzie w cenie poza zabawą w parku jest także poczęstunek i animator.


Sprawdź: Pierwsza wizyta dziecka u dentysty – wskazówki dla rodziców

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka poza domem

Jeśli pogoda nie sprzyja zabawom na dworze lub Twoja pociecha chciałaby w dniu urodzin skorzystać z nietypowej atrakcji, warto rozważyć oferty miejsc skierowanych dla dzieci. Oto kilka przykładów:

Sala zabaw

Sala zabaw to dobry, lecz bardzo oklepany pomysł. Dzieciaki korzystają z sal zabaw nie tylko podczas urodzin, a więc po kilku razach może być ona dla nich już po prostu nudna. Wybór sali zabaw jako miejsca na przygotowanie przyjęcia urodzinowego ma jednak wiele zalet.

Niewątpliwym atutem organizacji urodzin w sali zabaw jest zorganizowany poczęstunek, opieka animatora oraz dostęp do samej sali zabaw. Dodajmy, że pakiety urodzinowe w sali zabaw różnią się w zależności od miejsca, dlatego rodzice nie powinni mieć problemu z dopasowaniem atrakcji do potrzeb swoich dzieci.


Sprawdź: 7 rzeczy, których nie należy robić na rowerze – sprawdź czego unikać

Warto jednak skonsultować ze swoją pociechą czy dana sala zabaw nie jest już dla niego i jego gości zbyt „znana” i czy będą się tam dobrze bawić.

Oryginalne przyjęcie w Akademii Kulinarnej

Gotowanie zyskało dużą popularność wśród dzieci po emisji programów kulinarnych z udziałem najmłodszych. Wtedy to nawet kilkuletnie dzieci zapragnęły nauczyć się gotować, chociaż z pewnością wcześniej też wiele pociech było niezastąpionymi pomocnikami swoich rodziców w kuchni.

Jeśli Twoja pociecha przejawia zainteresowanie gotowaniem i lubi spędzać czas w kreatywny sposób, to przyjęcie urodzinowe w akademii kulinarnej będzie strzałem w 10! Miejsc oferujących tego rodzaju przyjęcia jest w Polsce kilka.


Sprawdź: 7 pomysłów na aktywny wypoczynek z całą rodziną

Na czym to zabawa? Najczęściej wygląda to tak, że dzieci samodzielnie, czyli bez udziału rodziców, biorą udział w zajęciach z gotowania. Zajęcia odbywają się pod okiem animatora, który dba o ciekawe animacje i zabawy. Podczas takich urodzin w formie warsztatów dzieci gotują dla solenizanta wybrane potrawy i jednocześnie uczą się zasad zdrowego odżywiania. Następnie dzieci wspólnie zasiadają do stołu i biorą udział w różnych zabawach.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – gdzie je zorganizować?

Dla przykładu, Katowicka Akademia Kulinarna Kids’ Kitchen w pakiecie urodzinowym oferuje moc atrakcji. To nie tylko warsztaty kulinarne, ale także zaproszenia dla gości, napoje dla dzieci, świeże produkty potrzebne do przyrządzenia potraw oraz różne opcje tematyczne. Ofertę takiego przyjęcia możesz sprawdzić na stronie Kids’ Kitchen.

A Wy jakie macie pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Piszcie i dzielcie się z nami swoimi pomysłami.


Sprawdź: Masło czy margaryna – co jest zdrowsze?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.