Przygotowania do przeprowadzki – poradnik pakowania

W życiu każdego człowieka kilkukrotnie następuje moment, w którym konieczna jest zmiana lokum – wyprowadzka od rodziców, zmiana akademika na stancję, pierwsze wspólne mieszkanie z sympatią… za każdym razem proces pakowania zmienia się, dochodzą nowe elementy. Sprawdź jak przygotować się do przeprowadzki.

Jak przygotować się do przeprowadzki - poradnik pakowania

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Pisaliśmy już w na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej do przeprowadzki. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na samodzielne pakowanie i transport naszego dobytku to warto poznać kilka trików, które znacznie ułatwią nam przeprowadzkę.

Dobre planowanie to podstawa

Przygotowania do przeprowadzki – poradnik pakowania

Dobrym rozwiązaniem jest równoczesne pakowanie kilku kartonów i równomierne rozłożenie ciężaru. Pakowanie warto rozłożyć na kilka dni.

Najważniejszą zasadą każdej dużej operacji jest dobre planowanie. Pamiętaj – nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę! Pakowanie się na szybko zazwyczaj kończy się złym rozmieszczeniem ciężaru rzeczy, co z kolei prowadzi do „wypadków” związanych z mało wytrzymałymi kartonami.

Kiepskie kartony niestety mają zwyczaj rozpadać się w połowie drogi do miejsca docelowego. Warto zatem wybrać trochę droższe ale za to bardziej wytrzymałe kartony, najlepiej z pięciowarstwowej tektury o wysokiej gramaturze.

Niepotrzebne wyrzucamy

Drugim istotnym elementem procesu zmiany miejsca zamieszkania, jest refleksja nad stanem swojego posiadania. Przeprowadzka to doskonały moment, aby pozbyć się nieużywanych, zepsutych i nieprzydatnych rzeczy, których nie warto przewozić w kolejne miejsce.

W przypadku ubrań i elementów garderoby warto postawić na obiektywną selekcję – jeśli dany ciuszek jest zniszczony, źle w nim wyglądamy lub nie zakładaliśmy go przez wiele sezonów to znak, że należy się go pozbyć z naszej szafy.

Sprawdź: Masz na działce ciężkie przedmioty które potrzebujesz przetransportować? Sprawdź jak to zrobić

Pakuj z głową!

Równomiernie rozłóż ciężar

Przygotowania do przeprowadzki – poradnik pakowania

Zadbaj o dokładne zabezpieczenie pudeł. W tym celu zaklej zakleić dokładnie nie tylko górne (otwierane) klapy kartonu ale również dolne, dzięki czemu zapobiegniesz ich przecieraniu się.

Pakowanie dobytku warto rozłożyć sobie na kilka dni. Dobrym rozwiązaniem jest również pakowanie równoczesne kilku kartonów i równomierne rozłożenie ciężaru.

Jednym z najcięższych elementów w wyposażeniu mieszkania są książki. Aby uniknąć przeciążenia, rozkładaj je po kilka sztuk na dnie, a na nie wkładaj lżejsze rzeczy – np. ubrania.

Najpotrzebniejsze na koniec

Zacznij pakowanie od rzeczy, których na co dzień nie używasz lub z których nie planujesz korzystać przez kolejne kilka dni. Nie dopuść do sytuacji, w której swoją ulubioną koszulkę umieścisz w pierwszym spakowanym kartonie! Aby się w tym wszystkim nie pogubić warto umieścić na każdym z kartonów informację jakie przedmioty zostały do niego spakowane.

Pakowanie naczyń i szkła

Przygotowania do przeprowadzki – poradnik pakowania pakowanie szkła i talerzyPakując cały swój dobytek, postaraj się wyeliminować wszelkie potencjalne uszkodzenia. Talerze pakuj, oddzielając je od siebie listkami papierowych ręczników. Nie zapominaj również o zabezpieczeniu kubków i szklanek – owiń je dokładnie folią bąbelkową lub starymi gazetami. Większe elementy z delikatnych materiałów, otul ręcznikami lub pościelami.

Karton ze szkłem warto oznaczyć, umieszczając na nim napis „Uwaga szkło” oraz strzałkę wskazującą w jak sposób go transportować.

Zabezpieczanie mebli

Każdy poradnik pakowania powinien uwzględnić również konieczność zabezpieczenia mebli. Tu z pomocą przychodzi duża folia bąbelkowa, w którą z łatwością można zawinąć nawet największe komody i szafy. Całą procedurę owijania zakończ na przyklejeniu folii taśmą klejącą, aby utrzymać ją w miejscu.

Kartony gotowe do przeprowadzki, co dalej?

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się przy użyciu swojego samochodu, czy też wynajmujesz auto dostawcze, zaplanuj cały moment przerzucania rzeczy na godzinę dłużej, niż przewidujesz. Dzięki temu, w razie jakiś problemów, nie będziesz się denerwował, że przewożenie trwa za długo.

Sprawdź: Skuteczny sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Jeżeli nie masz czasu ani sił – przeprowadzkę możesz oddać w ręce profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie spakują wszystko Twoje rzeczy i zadbają o ich bezpieczny podczas przeprowadzki transport. Powodzenia!

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 10 marca 2018

    […] Zobacz: Przygotowania do przeprowadzki – poradnik pakowania […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.