Proste sposoby na białe zęby

Proste sposoby na białe zęby

Chyba każdy człowiek chciałby mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech. Zęby to nasza wizytówka. Jakie są zatem sposoby na białe zęby? Omówmy kilka najpopularniejszych:

Unikaj produktów barwiących zęby

Kolor uzębienia zależy w dużej mierze od genów, które determinują grubość i odcień szkliwa, mineralizację tkanek, a także ich skład chemiczny. Dużą rolę odgrywa także czas. Wraz z wiekiem ściera się szkliwo i coraz bardziej widoczna staje się ciemna część zęba, czyli zębina.

Kolor uzębienia możemy też kontrolować dietą. Rezygnacja z kawy, herbaty, czy też palenia papierosów z pewnością pomoże utrzymać efekt białych zębów. Papierosy zostawiają na naszych zębach trudny do usunięcia osad, który z biegiem czasu znacząco zmienia ich barwę, szczególnie jeśli nie jest regularnie usuwany. Białym zębom nie służy również spożywanie takich produktów jak jagody, borówki czy wiśnie, które mają właściwości mocno barwiące szkliwo zębów.

Czasami jednak to nie pomaga i trzeba zastosować inne metody wybielania. Jakie są sposoby na wybielanie zębów w domu?

Pasta wybielająca

Najprostszy sposób to pasta wybielająca. Dobra pasta do zębów stosowana regularnie, co najmniej dwa razy dziennie, pozwoli rozjaśnić kolor zębów nawet o dwa tony. Przy zakupie pasty należy zwrócić uwagę na wskaźnik RDA, czyli wskaźnik ścieralności. Nie powinien on przekroczyć wartości 200, ponieważ wyższa zawartość RDA mogłaby uszkodzić szkliwo. Pastę wybielającą powinniśmy stosować około dwóch miesięcy.

Zobacz: Zęby mądrości – usunąć czy zostawić?

Produkty do higieny ust

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj rodzaj szczoteczki do zębów. Najlepiej wybrać taką, która ma wyprofilowane wypustki dodatkowo polerujące i wygładzające powierzchnię szkliwa. Dobrym dodatkiem są także płyny do płukania ust i nici dentystyczne. Są to produkty pozwalające zmniejszyć ilość bakterii w jamie ustnej, co ma znaczący wpływ na osadzanie się nalotu na zębach.

Paski, lakiery, żele i nakładki

Innym sposobem jest zastosowanie pasków, lakierów lub żelów wybielających. Mogą one wybielić zęby o nawet cztery tony! Zawarta w nich substancja czynna – nadtlenek wodoru – powoduje zmianę koloru uzębienia. I tak, najczęściej spotykane są paski z wybielającym żelem, które przykleja się do zębów dwa razy dziennie na 20 minut. Pożądany efekt można uzyskać po 2-3 tygodniach. Nie stosuje ich się na całym uzębieniu, ale jedynie na części z nich, od „czwórki” do „czwórki”.

Zobacz: Domowe sposoby na ból zęba – 12 sprawdzonych metod na bolący ząb

Lakiery, woski i żele służą do malowania nimi zębów, jednak często nie pokrywają one całej powierzchni. Z tego powodu częściej poleca się zastosowanie nakładek wybielających wypełnionych żelem, które nakłada się na obie szczęki dwa razy dziennie na pół godziny.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 9 lutego 2017

    […] Sprawdź: Proste sposoby na białe zęby […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.