PKO Wrocław Maraton 2017 – organizacja, trasa, utrudnienia

W tę niedzielę, tj. 10 października, rusza 35. PKO Wrocław Maraton. Biegacze wystartują o godzinie 9:00 spod bramy głównej Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Zobacz jakimi ulicami pobiegną i jakich utrudnień należy się spodziewać.

35. PKO Wrocław Maraton i Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie 2017

35. PKO Wrocław Maraton

10 października 2017 (niedziela) na terenie miasta Wrocław odbędzie się 35. PKO Wrocław Maraton i Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. To jedna z największych imprez biegowych w regionie. Limit czasu na pokonanie maratonu wynosi 6 godzin (czas netto, czyli czas mierzony od chwili minięcia linii startu do momentu przekroczenia linii mety przez zawodnika). Ukończenie pełnego dystansu 42 195 metrów zajmie zawodnikom maksymalnie 6 godzin, do 15.00.

Kiedy i gdzie startuje 35. PKO Wrocław Maraton?

wrocław panorama wrocławia

Maraton wystartuje o godzinie 9:00 spod bramy głównej Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Organizatorzy przewidują, iż imprezie w sumie wystartuje ponad 5000 osób z prawie 40 krajów świata. Zawodnicy powinni jednak przybyć dużo wcześniej a od 8:30 prowadzone będzie ustawianie biegaczy. Zawodnicy na start muszą się zgłosić najpóźniej do 8.45.

Sprawdź: Jak wybrać buty do biegania?

Ustawianie się zawodników na starcie 35. PKO Wrocław Maratonu i Mistrzostw Europy Masters w Maratonie, brama główna (aleja zachodnia), w kierunku al. Różyckiego, odbywać się będzie w następującej kolejności:
– na linii Startu – zawodnicy niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich
– 10 metrów za linią startu – Elita Maratonu wg numerów startowych od 1 do 200
– pozostali zawodnicy ustawieni w odpowiednich strefach czasowych.

Trasa PKO Wrocław Maratonu

bieg maratoński maraton biegacze zawodnicy

Trasa jest podobna do ubiegłorocznej i nadal jest bardzo płaska. W odróżnieniu jednak od poprzednich lat tegoroczni zawodnicy przebiegną przez most Grunwaldzki oraz most Pokoju mijając m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dokładny przebieg trasy, profil, certyfikat oraz orientacyjne czasy przebiegów można sprawdzić na stronie www.wroclawmaraton.pl w zakładce „TRASA”.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z biegiem kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się przygotować na spore utrudnienia. Organizatorzy poinformowali, iż:

  • całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od 7:00 dnia 10.09.2017 r., choć okresowe utrudnienia mogą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 15:00;
  • wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się;
  • zmieni się kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Zmiany w kursowaniu komunikacji MPK w czasie maratonu można znaleźć TUTAJ.

Przydatne dla zawodników

Przebieralnie, toalety, natryski

Przebieralnie, toalety i natryski z ciepłą wodą będą znajdowały się na terenie Stadionu Olimpijskiego w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław i będą udostępnione w dniu 10 września 2017 r. od godz. 10.00 do 16.00.

Komunikacja miejska dla zawodników

Uczestnicy PKO Wrocław Maratonu mają bezpłatną komunikację w dniach 9. i 10 września na podstawie numeru startowego.

Ogłoszenie wyników

Wyniki maratonu zamieszczane będą w zakładce „DLA ZAWODNIKÓW – WYNIKI”. Nieoficjalne wyniki maratonu zamieszczone są w ciągu doby od zakończenia biegu. Oficjalny komunikat końcowy, przygotowywany jest po uzyskaniu protokołu Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie do 30 dni od dnia ukończenia biegu.

Źródło: www.wroclawmaraton.pl

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. Karula pisze:

    Rozumiem że sport to zdrowie i tak dalej ale dlaczego te wszystkie zawody i maratony są organizowane w samych centrach miast? Mieszkam w dużym mieście i mam już serdecznie dość tych wszystkich objazdów i korków w których stoję przejeżdżając przez centrum spowodowanych przez tych wszystkich biegaczy, kolarzy i innej maści sportowców. Czy nie można tego organizować poza miastem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.