PKO Silesia Marathon Katowice 2016 – zapisy, trasa i utrudnienia na drodze

PKO Silesia Marathon Katowice 2016

Źródło: https://silesiamarathon.pl

Bieg to coś, co kochasz? Nie wyobrażasz sobie życia bez tej dyscypliny sportu? Mamy dobre wieści – już 2 października odbędzie się PKO Silesia Marathon 2016! Czyli największa impreza sportowa organizowana na Śląsku.

Zapisy na PKO Silesia Marathon 2016

Wciąż trwają zapisy na uczestnictwo w tegorocznym maratonie. Można wziąć udział jako zawodnik, kibic lub wolontariusz. Na osoby biorące udział w imprezie czekają ciekawe nagrody. Do grona zawodników zapisało się już niespełna 3800 osób! Zapisanych jest już 1400 mężczyzn oraz nieco ponad 210 kobiet. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe zawodników? Absolutnie nie. Wiek nie stanowi ograniczeń. Wystarczy mieć ukończone 18 lat. W tegorocznym maratonie wezmą udział zarówno biegacze w wieku 20 lat, jak również osoby powyżej 70 roku życia. Największą grupę zawodników stanowią jak co roku uczestnicy w przedziale wiekowym 30-50 lat. Możesz również  dołączyć do maratonu jako wolontariusz.

Źródło: https://silesiamarathon.pl

Źródło: https://silesiamarathon.pl

Strefa Kibica PKO Silesia Marathon 2016

Jesteś zapalonym fanem biegania? A może ktoś z Twoich znajomych bierze udział w maratonie i chcesz mu z całych sił kibicować? Przyjdź do specjalnej Strefy Kibica PKO Silesia Marathon 2016! Co cię czeka? Oprócz wielkich emocji towarzyszących temu wydarzeniu, możesz zgarnąć ciekawe nagrody za kibicowanie. Wystarczy, że Ty i Twoja ekipa weźmiecie udział w organizowanym przez Urząd Miasta Katowice Konkursie Kibica. Jak to zrobić? Wystarczy, że:

  1. Stworzysz własną ekipę, której zadaniem będzie gorący doping zawodników podczas tegorocznej imprezy sportowej.
  2. Przyjdziesz na PKO Silesia Marathon 2016 i będziesz kibicować uczestnikom biegu.
  3. Efekt: Wygrana atrakcyjnych nagród!

Maraton ten jest znany z najlepiej kibicujących mieszkańców województwa śląskiego. Biegowi towarzyszy doskonała atmosfera, dlatego nie czekaj i już dziś dołącz do specjalnej Strefy Kibiców maratonu.

Trasa PKO Silesia Marathon 2016

Trasa tegorocznego maratonu obejmuje trzy miasta: Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Zawodnicy biorący udział w PKO Silesia Marathon wystartują z Katowic – ul. Ks. P. Ściegiennego / Chorzowska. Następnym miastem będą Mysłowice. Tam uczestnicy przebiegną przez dwie ulice – Mikołowską i Obrzeżną Zachodnią, po czym znowu powrócą do Katowic. Na biegaczy czekać będzie również trasa w Siemianowicach Śląskich, a meta znajdować się będzie w Katowicach na ul. Ściegiennego.

trasa-silesia-marathon-2016

Utrudnienia na drodze podczas Silesia Marathon 2016

Utrudnienia w ruchu to niestety nieodłączny element dużych imprez sportowych organizowanych w dużych miastach. PKO maraton nie jest w tym względzie wyjątkiem. PKO Silesia Marathon odbędzie się bowiem na sporej części miast aglomeracji śląskiej. Zaplanowana przez organizatorów trasa maratonu przebiega na terenie Katowic, Mysłowic oraz Siemianowic Śląskich, tak więc niektóre ulice zostaną całkowicie zamknięte na czas trwania tej imprezy sportowej. Przewiduje się także dodatkowe zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusów. Tegoroczne utrudnienia ruchu można śledzić na stronie: https://silesiamarathon.pl/o-wydarzeniu/utrudnienia-w-ruchu

PKO Silesia Marathon to bez wątpienia bardzo emocjonujące wydarzenie sportowe, które na pewno nie przejdzie bez echa. Ilość zapisanych jak dotąd biegaczy niezbicie świadczy o ogromnym zainteresowaniu organizowaną na terenie województwa śląskiego wspaniałą imprezą sportową.

Wolontariat Silesia Marathon 2016

Wolontariat na PKO Silesia Marathon 2016Chcesz w pełny zaangażować się w największą imprezę sportową na Śląsku? Nic prostszego. Zapisz się już dziś i dołącz do Wolontariatu Silesia Marathon 2016!

Jakie są zalety pełnienia funkcji wolontariusza na tegorocznym PKO Silesia Marathon 2016? Oto one:

– pokażesz innym, jak ważny jest ZDROWY styl życia;

– nauczysz się jak działać i pracować zespołowo;

– dowiesz się, jak w odpowiedni sposób powinno się przygotowywać duże imprezy sportowe;

– dzięki pracy w miłej i przyjaznej atmosferze poznasz wielu nowych i ciekawych ludzi;

– będziesz w samym centrum największego wydarzenia sportowego na terenie województwa śląskiego;

– i co najważniejsze: właśnie dzięki Tobie nasz kraj będzie bardziej rozpoznawalny w świecie.

Zobacz: Dom czy siłownia – gdzie najlepiej odbyć trening?

To jeszcze nie wszystko! Dodatkowo otrzymasz od organizatorów imprezy:

referencje za odbyty wolontariat;

– oryginalną koszulkę Silesia Marathonu 2016;

– pyszne jedzenie oraz napoje;

ubezpieczenie obejmujące cały czas trwania imprezy;

– szansę otrzymania zaświadczenia o odbyciu praktyki;

– i wiele innych równie ciekawych korzyści!

A czy Ty weźmiesz udział w maratonie? Pochwal się w komentarzu jaka będzie Twoja rola w tegorocznym maratonie: kibic, zawodnik czy może wolontariusz? Dobra zabawa gwarantowana!

Keywords: silesia marathon, silesia maraton, silesia marathon trasa, silesia marathon utrudnienia

Zobacz: Najnowszy raport CED: Jakie są najczęstsze uboczne skutki wybielania zębów

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.