Ombre hair – czym jest i jak je zrobić?

Wielu słyszało ale pewnie nie każdy wie czym jest ombre hair dlatego w tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Ombre hair to tzw. brond, czyli połączenie brązu i blondu. Trend ten jest bardzo modny i utrzymuje się w koloryzacji już od kilku sezonów. Takie włosy sprawiają wrażenie lekkich i naturalnych.
ombre hair, włosy ombre

Czym jest ombre hair?

Ombre hair jest stosunkowo nową metodą rozjaśniania włosów, która polega na nałożeniu rozjaśniacza tylko na same końcówki włosów. Ombre hair wykonujemy poprzez połączenie brązu i blondu (brond). Końcowy efekt rozjaśniania przypominać ma naturalne i dyskretne rozświetlenie naszych włosów poprzez słońce. Różnica pomiędzy blondem i brązem powinna być zatem stosunkowo niewielka i nie rzucająca się za bardzo w oczy a przejście między tymi kolorami płynne. Ostatnio coraz popularniejsze jest również przechodzenie z jednego koloru (np. fioletowego) w drugi (np. lawendowy) lub wręcz efekt tęczowych włosów.

lekkie odwrotne ombre hair (odwrócone ombre hair tęczowe kolorowe

Odwrotne ombre hair (odwrócone ombre hair, saturn hair)

Wariacją ombre hair jest tzw. odwrotne ombre hair (można spotkać się też z nazwą odwrócone ombre lub saturn hair),  stanowiące metodę łączenia brązu z blondem. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnego ombe, w odwrotnym ombre włosy są ciemniejsze na końcach i jaśniejsze u nasady. Najczęściej przejście koloru jest płynne i zaczyna się na wysokości ucha. Efekt odwrotnego ombre najłatwiej uzyskać na jasnych włosach, nakładając farbę koloryzacyjną na same końcówki włosów.

Lekkie ombre hair – czy można zrobić samodzielnie w domu?

Wykonując ombre hair ważna jest precyzja i doświadczenie we wcześniejszym rozjaśnianiu włosów. Inaczej łatwo można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Nie znaczy to jednak, że tej metody rozjaśniania nie powinniśmy wykonywać samodzielnie w domu. Jak najbardziej możemy samodzielnie, bez pomocy profesjonalnego fryzjera wykonać wspaniałe ombre hair w swoim domu.

Podstawą jest jednak dobre cięcie, dlatego wcześniej warto udać się do dobrego fryzjera. Włosy powinny być lekkie, ombre nie sprawdza się w przypadku grzywek i ostrych cięć. Zabieg nie jest wskazany także dla pan posiadających cienkie włosy, gdyż efekt końcowy może okazać się daleki od zamierzonego, a całość będzie wyglądała niechlujnie. Trzeba pamiętać, że przy rozjaśnianiu chemicznym włosów, rozjaśniacz nie może zostać rozprowadzany zbyt wysoko. Da to niechciany efekt odrostów. Samo ombre dobrze sprawdza się zarówno na długich, jak i krótkich włosach. Jeśli zatem jesteśmy posiadaczkami krótkich włosów to nic nie stoi na przeszkodzie aby zafundować sobie upragniony efekt ombre.

Oto 2 przykłady ślicznego ombre hair znalezione na portalu Twitter.com:

Ombre hair – jak zrobić?

Wykonanie ombre hair można podzielić na kilka etapów. Oto co musisz zrobić aby uzyskać oczekiwany efekt:

  1. Rozczesz włosy i podziel je przedziałkiem z tyłu głowy.
  2. Rozjaśniacz rozprowadź na końcówkach włosów (na około 4-5 cm) i rozsmaruj go, aby nie doprowadzić do efektu ostrego przejścia pomiędzy kolorami.
  3. Zawiń końcówki w folię i kontroluj zmiany.
  4. Przed nałożeniem rozjaśniacza na pozostałą część włosów (do wysokości ust lub brody) odczekaj kwadrans.
  5. Ponownie zawiń włosy w folię aluminiową i odczekaj 10 minut.
  6. Na końcu (po 25 minutach) dokładnie spłucz farbę z włosów.
  7. Nałóż na włosy odżywkę przeznaczoną do włosów farbowanych.

Na koniec mała uwaga: uzyskany przez nas efekt końcowy ombre hair będzie nieco różny w zależności od rodzaju naszych włosów i ich pierwotnej barwy. W pielęgnacji włosów doskonale sprawdza się olej kokosowy, który można z powodzeniem stosować jako odżywkę do włosów.

Włosy ombre można również z powodzeniem łączyć z balejażem. Stosując balejaż na górnej części naszych włosów możemy nieco zrównoważyć efekt ombre hair, dzięki czemu nasze kosmyki będą wyglądać jak „muśnięte słońcem”.
Warto jednak pamiętać, że chemiczny rozjaśniacz na trwale dekoloryzuje włosy. Mają one niestety później tendencję do żółknięcia, dlatego trzeba pamiętać o ich prawidłowej i systematycznej pielęgnacji.

Przed samodzielnym wykonaniem ombre hair warto dokładnie zapoznać się z ofertami producentów oraz porównać skład oraz sposób działania danego rozjaśniacza. Warto również popytać znajomych o stosowane przez nich metody rozjaśniania lub odwiedzić internetowe fora fryzjerskie.

Wszystkim samodzielnie wykonującym domowe ombre życzymy zawsze danego efektu!

Sprawdź: Domowe sposoby na ból zęba – 12 sprawdzonych metod na bolący ząb

Domowe sposoby na ból zęba - 12 sprawdzonych metod

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. Metalowy Klopsik pisze:

    ostatnio próbowałam zrobić sobie sama odwrócone ombre hair – efekt był dość nieciekawy bo przejście koloru mi nie wyszło i przez 2 tygodnie chodziłam w związanych w koński ogon włosach (po lewej stronie przejście koloru zrobiłam dużo niżej niż po prawej) nigdy więcej sama się za to brać nie będę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.