Nowa wystawa LEGO – Gliwice, Europa Centralna | Największa taka wystawa w Polsce!

Największa w Polsce „Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już otwarta! Tylko do 5 lutego 2017 w centrum handlowym Europie Centralnej w Gliwicach, na powierzchni ponad 2.500 metrów kwadratowych, można oglądać niezwykłe budowle złożone z wielu milionów klocków. Na wystawie LEGO będziemy mogli m.in. po raz pierwszy podziwiać największy na świecie samolot, wykonany z miliona elementów LEGO.

Nowa wystawa LEGO – Gliwice, Europa Centralna | Największa taka wystawa w Polsce! wystawa lego gliwice

Wystawa LEGO Gliwice 2017 – atrakcje

Tegoroczna wystawa jest całkowicie nowa od poprzedniej a jej dodatkową atrakcją jest wielka strefa zabawy klockami dla dzieci w każdym wieku oraz kino edukacyjne w którym zobaczymy filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków LEGO. Z założenia wystawa LEGO Gliwice ma nie tylko bawić, ale także uczyć. Dzieci mogą dzięki niej poszerzać swoją wiedzę na temat historii, architektury czy  geografii.

Budowle z klocków LEGO przedstawiają między innymi wartą uwagi architekturę zabytkową oraz współczesną a także ciekawe wydarzenia historyczne, makiety, sceny z filmów czy eksponaty interaktywne – w tym np. uwielbiane przez najmłodszych zwiedzających roboty. Na zwiedzających czekają takie atrakcje jak wykonana w skali 1:1 podobizna Marcina Gortata (120 tysięcy klocków) oraz figura Roberta Lewandowskiego (70 tysięcy klocków, figura „Lewego” do obejrzenia na wystawie tylko do 30 grudnia 2016).

Interaktywna mapa Europy

Interaktywna mapa Europy to jedna z największych atrakcji tegorocznej wystawy LEGO w Gliwicach. Na czym ona polega i jak wygląda? Interaktywna mapa Europy stanowi wspaniałą planszę edukacyjną, która pokazuje zwiedzającym granice państw, ich stolice, flagi a nawet europejskie księstwa. Dzięki niej zarówno mali jak i duzi mogą poszerzyć swoją wiedzę o Europie i organizacjach europejskich.

Fun Park

Tegoroczną atrakcją jest również Strefa zabaw klockami LEGO,  która przygotowana została z myślą o dzieciach w każdym wieku. Na dzieci czekają tu bowiem m.in. wspaniałe zjeżdżalnie samochodowe, Strefa do budowania wielkich budowli z ogromnych klocków, Brick Mosaic Galery – miejsce do „malowania” klockami czy specjalna Strefa gier LEGO na Play Station 4. W Fun Parku Twoja pociecha z pewnością nie będzie się nudzić!

Na wystawie możemy podziwiać największy na świecie samolot, wykonany z miliona elementów LEGO. Źródło zdjęcia: www.wystawaklockow.pl

Wystawa LEGO Gliwice 2017 – bilety

Gdzie kupić bilet?

Wstęp na wystawę LEGO w Gliwicach jest płatny. Bilety można nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy LEGO. Z zakupionym biletem możemy od razu wejść na wystawę. Bilety na imprezę można kupić również online (aby online kupić bilet na wystawę kliknij TUTAJ). Osoby, które posiadają bilety kupione online wchodzą na wystawę LEGO specjalną bramką bez kolejki.

Ile kosztuje bilet?

Od poniedziałku do piątku ceny biletów na wystawę LEGO wynoszą:

  • BILET PORANNY (09:00 – 16:00) – cena 19 zł/osoba
  • BILET POPOŁUDNIOWY (16:00 – 18:30) – cena 23 zł/osoba
  • BILET WIECZORNY (18:30 – 20:00) – cena 15 zł/osoba

W soboty i niedziele bilet na wystawę LEGO w Gliwicach kosztuje 23 zł od osoby w godzinach porannych (zwiedzanie do godz. 18:30) oraz 15 zł od osoby w godzinach wieczornych (18:30 – 20:00). Za bilety można płacić kartą.

Wystawa LEGO Gliwice trwa do 5 lutego 2017 r.

Bilety rodzinne i grupowe

Istnieje możliwość nabycia rodzinnej wejściówki, dla czterech osób (maksymalnie 2 osoby dorosłe) oraz biletów dla grup zorganizowanych (szkoły, przedszkola, inne). Koszt w obu przypadkach wynosi 14 zł od osoby. Zakup biletu grupowego odbywa się wyłącznie w kasach biletowych lub przelewem w formie przedpłaty. Na każde 10 osób 1 opiekun wchodzi bezpłatnie.

Bezpłatny wstęp – dla kogo?

Bezpłatne wejście na wystawę LEGO w Gliwicach przysługuje wyłącznie:
1) dzieciom do 95 cm wzrostu
2) dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym
3) wychowankom domów dziecka

Wózki

Cała wystawa klocków LEGO w Gliwicach jest dostosowana zarówno do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach, jak i do małych dzieci w wózkach. Z wózkiem wjedziemy na teren wystawy – nie ma zatem potrzeby pozostawiania wózków przed wystawą.

Ile trwa zwiedzanie?

Czas zwiedzania jest nieograniczony, jednak wejście na wystawę musi się odbyć w godzinach podanych na bilecie. Od poniedziałku do soboty wystawa LEGO Gliwice jest czynna od 09.00 – 20.00. W niedziele oraz święta zwiedzimy ją w godzinach od 10.00 – 20.00. Średni czas zwiedzania to około 1,5 godziny ale jeśli chcemy to możemy zostać na wystawie nawet do zamknięcia.

Infolinia

Wszelkie indywidualne pytania dotyczące wystawy LEGO w Gliwicach można kierować do pracowników Infolinii pod numerem tel.: 32 723 20 70. Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w niedziele i święta od godziny 9:00 do 16:00.

Wystawa LEGO Gliwice 2017 – adres

Tegoroczna największa w Polsce wystawa LEGO została zorganizowana w centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach.

Dokładny adres:

europa centralna logoCentrum Handlowe
Europa Centralna
Pszczyńska 315
44-100 Gliwice

Więcej informacji można znaleźć również na stronie: www.wystawaklockow.pl/slask/index.php
Keywords: wystawa lego gliwice, wystawa lego 2017, wystawa lego gliwice bilety, wystawa lego cennik

Sprawdź: Strona responsywna – czym jest i jakie daje korzyści? Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Strona responsywna – czym jest i jakie daje korzyści? Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. Danuta pisze:

    Byłam 🙂 Potwierdzam, że ta nowa wystawa lego w gliwicach jest po prostu świetna. Mąż i syn nie chcieli wychodzić – solidarnie stwierdzili, że chcą tam zamieszkać 😀 warto tylko zostawić kurtki w szatni przed wejściem bo dawało się we znaki ich ciągłe noszenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.