Niepokojące objawy przeziębienia

Nie od dziś wiadomo, że jesień to okres wyjątkowo sprzyjający przeziębieniom. Brzydka pogoda, deszcze i niskie temperatury sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na zachorowanie. Jak jednak rozpoznać u siebie pierwsze oznaki i objawy przeziębienia?

Niepokojące objawy przeziębienia

Pierwsze objawy przeziębienia

Choroby infekcyjne utrudniają normalne funkcjonowanie i zakłócają życie zawodowe oraz edukacyjne. Objawy przeziębienia następują zwykle powoli, ponieważ musi minąć dwa dni od zakażenia aby zaczęło dawać oznaki. Pierwsze objawy przeziębienia to pogorszenie samopoczucia, wysychanie i pieczenie w gardle, które powoduje duży dyskomfort.

Następnie pojawia się dokuczliwy ból w gardle a także katar i częste kichanie. Wodnisty katar staje się coraz gęściejszy i dołącza do tego kaszel który może być zarówno suchy jak też mokry. Zaczynamy mówić przez nos, wyraźnie zmienionym głosem, spływająca wydzielina do gardła może go wtórnie zakażać wywołując ból oraz powodując kaszel.

Kolejne objawy przeziębienia to podwyższenie temperatury, które może wskazywać na osłabienie, wskazując stan podgorączkowy lub niepokojący wzrost gorączki do 40 stopni. Zdarza się, że czujemy swędzenie, pieczenie i łzawienie oczu.

Sprawdź: Odpoczynek – jak powinien wyglądać nasz odpoczynek?

Rozwój przeziębienia

Najtrudniejszy okres i najbardziej dotkliwe objawy przeziębienia odczuwamy w drugim lub trzecim dniu, natomiast ustąpienie choroby następuje około dziesiątego dnia. Niestety najtrudniej wyleczyć kaszel który potrafi utrzymywać się nawet trzy tygodnie. Rozwój przeziębienia zależny jest od typu wirusa który nas zaatakował, czasami objawy przeziębienia wskazują nieprzyjemny katar ropny. Jednak według lekarzy jest to objaw reakcji obronnej organizmu i nie można temu przypisywać szkodliwego działania bakterii.

Podczas leczenia przeziębienia które jest chorobą infekcyjną nie stosuje się antybiotyków, ponieważ służą one leczeniu bakterii, które należą do innego typu choroby. Jeżeli pojawią się niepokojące objawy przeziębienia takie jak: odczuwanie duszności i świszczący oddech lub temperatura wzrasta powyżej 38 stopni, powinniśmy zgłosić się do lekarza.

Groźne objawy przeziębienia

Inne groźne oznaki przeziębienia to nasilający się kaszel z odkrztuszaniem ropnej wydzieliny oraz silny i nieustający ból głowy. Niepokojące objawy przeziębienia to również ból ucha i zatok, który jest trudny do zniesienia, bez leków przeciwbólowych nie można normalnie funkcjonować. Podczas badania lekarskiego oceniane są węzły chłonne, ponieważ jeżeli doszło do zaatakowania przez bakterie lekarz natychmiast wyczuje powiększenie.

Czasami pojawia się długo utrzymująca się chrypka mogąca świadczyć o zapaleniu krtani, niestety jednym z powikłań przeziębienia jest także zapalenie oskrzeli, płuc a nawet mięśnia sercowego. W takim wypadku, lekarz najprawdopodobniej zaleci pacjentowi antybiotykoterapię. A jakie są powikłania po przeziębieniu? Powikłania po przeziębieniu powodują osłabienie organizmu oraz znaczny spadek odporności.

Sprawdź: Olej kokosowy – od A do Z. Właściwości i zastosowanie

baner reklamowy
produkcja sprężyn katowice

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 30 listopada 2016

    […] Sprawdź: Niepokojące objawy przeziębienia […]

  2. 21 września 2017

    […] Sprawdź: Niepokojące objawy przeziębienia […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.