Kto może skorzystać z porad prawnych i gdzie?

Drewniany młotek adwokata

Obecnie coraz więcej obywateli ma bezpłatny dostęp do informacji dotyczących prawa. Dotąd nie było to możliwe, gdyż tylko tych bogatszych obywateli oraz tych bardziej obytych było stać na tego typu posunięcie. Obecnie jest to udogodnienie skierowane do wszystkich, bez względu na status społeczny i zasobność portfela. Porady prawne udzielane przez radców dotyczą każdej dziedziny prawa, nie ma znaczenia czy karnego, czy rodzinnego.

Kto może skorzystać z pomocy prawnej?

Dzisiaj wiele osób boryka się z różnymi problemami, rozwód, oszustwa, wyłudzenia, a nawet spowodowanie wypadku, obliguje nas do tego, aby w pierwszej kolejności poinformować się radcy prawnego o tym, jakie działania należy podjąć. Czasami problemy, z którymi przychodzą strony są nieskomplikowane, wtedy niepotrzebny jest prawnik, tylko osoba, która pomoże w napisaniu odpowiedniego pisma. Jeżeli natomiast sytuacja klienta jest bardziej skomplikowana i osoba zatrudniona na tym stanowisku widzi taką potrzebę, doradzi zatrudnienie adwokata, który zaopiekuje się mieszkańcem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że radca prawny działa w oparciu o zatrudnienie przez starostę lub wójta gminy, nie pobiera tym samym opłat od klientów, natomiast udając się po poradę prawną do adwokata musimy już liczyć się z koniecznością zapłaty za tą usługę.

Waga - symbol prawa

Porady prawne również dla najuboższych

Istotną sprawą jest to, aby radca prawny znalazł zatrudnienie w każdym urzędzie. To sprawi, że nawet ci najubożsi i niewykształceni ludzie nie pozostaną sami w tak trudnych dla nich sytuacjach. Zwłaszcza starsze osoby pozostawione bez opieki kogoś z wykształceniem prawniczym są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa. Coraz powszechniejsze są oszustwa, chociażby na wnuczka, skierowane właśnie przeciwko nim. Oczywiście policja poprowadzi postępowanie, przyjmie zawiadomienie, jednak nie koniecznie podpowie, w jaki sposób można zniwelować jego skutki, jeżeli jest to możliwe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.