Cera – jak prawidłowo dbać o cerę?

jak prawidłowo dbać o cerę- skuteczne metodyPiękny, zdrowy wygląd twarzy, to marzenie każdej kobiety. Aby jednak zachować piękną, gładką cerę na dłuższy czas, należy odpowiednio o nią dbać i stosować kilka podstawowych zasad, które przedstawiamy poniżej. Przekonaj się, że i Ty możesz stać się szczęśliwą posiadaczką nieskazitelnej cery.

Jak prawidłowo dbać o cerę – sposoby

jak prawidłowo dbać o cerę

Przed snem pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy z resztek makijażu – w ten sposób skóra będzie mogła w nocy oddychać.

Zmywaj makijaż przed snem

Zastanawiasz się jak prawidłowo dbać o cerę? Cóż… po pierwsze, należy pamiętać o jej codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim codziennie powinno się dokładnie zmywać makijaż przed pójściem spać. Często wpływ na pogorszenie stanu skóry, ma właśnie fakt, że dużo kobiet nie zmywa na noc swojego makijażu. Kiedy wracają późno z pracy, czy  od znajomych nie chce im się już wykonać tej czynności. Tym sposobem sprawiają niestety, że ich skóra twarzy nie może właściwie oddychać, pory się zatykają i cera stopniowo się pogarsza. Warto więc wyrobić w sobie taki nawyk, aby codziennie dokładnie zmywać makijaż.

Oczyszczenie i nawilżenie skóry twarzy

Oprócz tego należy również odpowiednio czyścić i nawilżać cerę. Na początku powinno się dokładnie przemyć cerę żelem do mycia twarzy, potem jeszcze raz tonikiem a następnie nałożyć odpowiedni krem. Takie czynności powinny zostać wykonane przed pójściem spać. Należy pamiętać również o odpowiednim doborze kremu, do typu cery. Wiadomo, że na cerę z tendencjami do przetłuszczania się, nie nałożymy tłustego kremu nawilżającego.

jak prawidłowo dbać o cerę - krem

Krem powinien być prawidłowo dopasowany do typu naszej skóry twarzy.

Należy więc najpierw zastanowić się jaki typ cery mamy a następnie dobrać odpowiedni krem. Nie powinno sprawiać to problemu, ponieważ zazwyczaj kremy takie opisane są bardzo szczegółowo. Na etykiecie jest zaznaczone do jakiego typu cery powinny być używane. Wystarczy więc poczytać tylko etykiety.

Pora roku ma znaczenie

Należy również pamiętać o odpowiednim dbaniu o cerę w okresie zimowym i letnim. W okresie zimowym powinniśmy chronić naszą cerę przed zimne i zapobiegać jej pękaniu. Przed każdym wyjściem na mróz powinniśmy więc posmarować twarz, ochronnym kremem nawilżającym do stosowania w zimie, lub po prostu podkładem. W okresach letnich, należy używać kremów, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem. W okresie letnim, cera się często przesusza, tak więc warto pamiętać o regularnym jej nawilżaniu.

Dieta, dieta i jeszcze raz zdrowa dieta

Piękna i gładka cera nie bierze się z powietrza i wymaga od nas przestrzegania także kilku podstawowych zasad żywieniowych. Nie od dziś wiadomo, że produkty typu fast food oraz niezdrowe przekąski sprzyjają powstawaniu nieestetycznych zmian na naszej skórze twarzy. Nadmierne spożywanie np. popularnych zupek chińskich powoduje pojawianie się na naszej twarzy pryszczy. Aby temu zapobiec należy wyeliminować ze swojej diety produkty mocno przetworzone, bogate w konserwanty. W ich miejsce należy wstawić warzywa i owoce. Warto jeść każdego dnia jedno jabłko aby poprawić stan naszej cery. Jabłka są bowiem wyposażone w utleniacze i neutralizują wolne rodniki. Aby nasze cera pozostała promienna powinniśmy unikać palenia papierosów, gdyż nikotyna w nich zawarta ma niekorzystne działanie dla skóry sprawiając, że nasza cera przybiera odcień ziemisty i pojawiają się przebarwienia na skórze.
Jak widać gładka cera i piękny wygląd wymaga regularnej pielęgnacji. Aby prawidłowo dbać o cerę na długo powinniśmy dbać o nią codziennie a nie tylko, kiedy ulegnie ona pogorszeniu. Ważne jest regularne wykonywanie takich samym czynności i obserwowanie zachowanie skóry.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 29 lipca 2016

    […] Zobacz: Jak prawidłowo dbać o cerę? […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.