Masz na działce ciężkie przedmioty które potrzebujesz przetransportować? Sprawdź jak to zrobić

Czasami zdarza się, że przed naszym domem lub na działce zalegają duże i niepotrzebne przedmioty takie jak stary kontener czy drewniane palety. Co w takiej sytuacji należy zrobić, żeby się ich pozbyć? Warto jest wtedy skorzystać z tzw. transportu HDS.

Masz na działce ciężkie przedmioty które potrzebujesz przetransportować? Sprawdź jak to zrobić
Warto jest wtedy skorzystać z transportu HDS. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór takiej firmy przewozowej, która posiada w swojej ofercie usługi dźwigowe HDS. Pojazdy wyposażone w specjalistyczne dźwigi są w stanie załadować nawet najbardziej nietypowe przedmioty, tak by załadunek oraz rozładunek był dla nas wygodny oraz bezpieczny.

Transport HDS – co to takiego?

Transport HDS to transport wykonywany z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów wyposażonych w hydrauliczny dźwig (HDS jest to skrót od Hydraulicznego Dźwigu Samochodowego). Za pomocą tego dźwigu można bezproblemowo podnieść, załadować i rozładować przedmioty ponadgabarytowe (ponadnormatywne), które są za ciężkie lub za duże aby mogły być przewiezione standardowym pojazdem ciężarowym. Najczęściej urządzenie przybiera postać konstrukcji montowanej na nadwoziu samochodu. Część robocza składa się z z obracanego ramienia. Napęd oparty jest o pompę hydrauliczną napędzającą cały układ podnoszenia urządzenia. Pojazdy przystosowane są do przewożenia dużych ilości materiałów zarówno ciężkich jak i o ogromnych gabarytach.

Transport HDS - co to takiego?

Na zdjęciu transport kontenery wykonywany przez pojazd HDS należący do firmy przewozowej Seba-Trans.

Firmy oferujące transport HDS zajmują się podnoszeniem i montażem między innymi takich przedmiotów jak: kontenery, palety, pakamery, bilbordy, reklamy, słupy, konstrukcje stalowe, i inne, dzięki czemu sami nie musimy się martwić o to, jak przenieść zalegające nam na działce przedmioty wielkogabarytowe. Jeśli skorzystamy z profesjonalnych usług transportowych, mamy gwarancję, że transport zostanie wykonany szybko, solidnie i bezpiecznie.

Na co zwrócić uwagę decydując się na transport HDS?

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług firmy transportowej wyspecjalizowanej w transporcie przedmiotów wielkogabarytowych to warto wcześniej porównać cenniki przynajmniej kilku firm za transport HDS. Często bowiem zdarza się, że poświęcając nieco czasu na porównanie cen poszczególnych przewoźników jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić.

Jeśli już zdecydujemy, która z firm w regionie oferuje najkorzystniejsze warunki finansowe za transport HDS to warto również prześledzić  opinie zamieszczane w Internecie o tej firmie przez jej dotychczasowych klientów. Jest to najlepszy sposób na to, aby upewnić się czy podjęta przez nas decyzja powinna być tą ostateczną. Powinniśmy zobaczyć z kim wcześniej wybrana firma współpracowała, jak przebiegła ta współpraca i jakie zdanie ma usługodawca na temat danej jednostki. Zwróćmy uwagę także na to, jak długo dana jednostka istnieje już na rynku i jak wyglądał jej rozwój. Warto jest się upewnić o tym, czy podejmujemy dobrą decyzję, a nasze przesyłki powierzamy rzetelnej firmie.

trawa na palecie

Do transportu zalegających nam na działce ciężkich przedmiotów czasem warto zatrudnić specjalistyczną firmę transportową.

Pamiętajmy, że często cena łączy się z jakością wykonania zadania. Jeśli dana firma transportowa oferuje niskie stawki za przewóz ale posiada złą renomę a jej dotychczasowi klienci wypowiadają się o niej nieprzychylnie to powinien być to dla nas wyraźny sygnał to tego aby jednak wybrać inną firmę do przetransportowania naszych przedmiotów. Lepiej jest dopłacić i mieć pewność, iż nasza przesyłka zostanie dostarczona do klienta w odpowiednim czasie, bez żadnych uszkodzeń.

Warto również upewnić się czy pracownicy danej firmy transportowej posiadają wymagane kwalifikacje oraz doświadczenie w transporcie przedmiotów wielkogabarytowych. Dźwig HDS może być obsługiwany jedynie przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Konieczne jest także uzyskanie prawo jazdy kategorii C i zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania pracy operatora.

Ile kosztuje transport HDS towarów wielkogabarytowych?

Ceny za transport HDS mogą być uzależnione od czasu wynajmu pojazdu z dźwigiem HDS lub długości trasy, którą należy pokonać. Orientacyjne, uśrednione stawki za transport HDS w zależności od długości trasy przedstawiają się następująco:

  • transport kontenerów, maszyn (z załadunkiem i rozładunkiem) na trasie o długości 10 kilometrów to koszt około 250 zł netto;
  • transport materiałów budowlanych do 10 palet z rozładunkiem (do 11 ton) na trasie o długości 20 kilometrów to koszt około 300 zł netto;
  • transport 20 palet wypełnionych materiałami budowlanymi o wadze do 22 ton na trasie o długości 50 kilometrów to koszt około 400 zł netto.

Stawka za 1 godzinę pracy HDS-u o udźwigu do 9 ton wynosi około 100 zł. Decydując się na opcję ze stawką godzinową warto jednak zwrócić uwagę na to w jaki sposób jest liczona każda kolejna godzina. Niektóre firmy idą na rękę swoim klientom i pobierają 1/2 tej opłaty za każde rozpoczęte 30 minut (zamiast od razu pełnej stawki). Wielu przewoźników zastrzega sobie prawo do doliczenia myta, czyli dodatkowej opłaty za przejazd drogą, autostradą, mostem, tunelem itp.

Oczywiście są to tylko orientacyjne stawki za przewóz przedmiotów wielkogabarytowych, wykonywany specjalistycznym pojazdem z HDS a wielu przewoźników jest otwartych na negocjowanie swoich stawek przewozowych.

Sprawdź: Czym są siarczyny w winie? Sprawdź czy siarczyny są szkodliwe dla zdrowia

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.