Co założyć na wesele? Najważniejsze zasady


Wesele jest zazwyczaj bardzo ważnym wydarzeniem w każdej rodzinie. Niezależnie od tego, czy impreza jest mała czy też duża, wszyscy goście starają się wyglądać elegancko. Państwo młodzi dużą uwagę przywiązują do szczegółów.

Zakazane kolory?

Są takie kolory, w których raczej nie powinnyśmy pojawić się na ślubie i weselu będąc gościem. Chodzi oczywiście o kolor biały. Kobiety powinny unikać sukienek w tym kolorze. Niektóre panny młode twierdzą, że niemile widziane będą też sukienki czarne kojarzone bardziej z żałobą niż z radosnymi wydarzeniami w rodzinie. Dlatego też warto unikać koloru białego i czarnego będąc gościem. Oczywiście drobne akcenty w tym kolorze są dopuszczalne. Można zatem założyć białą lub czarną chustę, apaszkę, torebkę czy buty. Jednak sukienka może spowodować spore kontrowersje, a tego lepiej unikać. Czasami państwo młodzi na zaproszeniach piszą wprost, jak powinni ubrać się goście, jaki strój jest wymagany, a jaki absolutnie zakazany. Taka sytuacja ma miejsce z reguły na ogromnych weselach i bardzo eleganckich przyjęciach.

Sukienka na wesele czyli moda weselna

Zazwyczaj na wesele zaprasza się gości z bardzo dużym wyprzedzeniem, czasami już rok wcześniej wiadomo kiedy wesele się odbędzie. Dlatego też każdy gość ma wystarczająco dużo czasu, aby skomponować swój strój. Niektóre kobiety uważają, że nie wolno pojawić się na dwóch ślubach w tej samej sukience. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby posiadać w swojej szafie tylko jeden elegancki strój, który zakłada się na różnego rodzaju uroczystości w rodzinie i w kręgu znajomych. Warto, aby goście na wesele ubrali się elegancko, ale też komfortowo, aby mogli bez przeszkód bawić się przez wiele godzin. Sukienka może być wykonana z bawełny albo wiskozy, należy raczej unikać sztucznego poliestru. Na weselu wypada wyglądać elegancko, ale skromnie. Panna młoda powinna wyglądać najpiękniej i to na niej powinna być skupiona uwaga wszystkich gości. Żadna kobieta nie powinna wyglądać lepiej. Panna młoda jest królową tego dnia i na niej powinny być skupione oczy wszystkich zaproszonych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.