Cellulit – walka z cellulitem, czyli jak się pozbyć skórki pomarańczowej

cellulit i skórka pomarańczowaWalka z cellulitem nie jest prosta i często zajmuje wiele czasu. Skórka pomarańczowa nie wygląda dobrze, szczególnie kiedy wybieramy się na plażę. Cellulit do dzisiaj jest jednak dolegliwością wielu kobiet. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Czym jest cellulit i skórka pomarańczowa?

Najprościej mówiąc cellulit i skórka pomarańczowa to jedno i to samo. W medycynie ta przypadłość  to lipodystrofia. Czyli co dokładnie? Cellulit (skórka pomarańczowa) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami w tkance podskórnej. Pojęcia tego nie powinniśmy jednak mylić z tzw. cellulitisem, przez który rozumiemy zapalenie tkanki łącznej. Kogo dotyka ta przypadłość? Najczęściej kobiety i młode dziewczyny. W literaturze podaje się, że prawdopodobną przyczyną powstawania u nich właśnie cellulitu jest nadmiar estrogenów w ich organizmie. Mężczyźni zatem nie powinni się martwić, że na ich ciele pojawi się nieestetyczna skórka pomarańczowa.

Jak nie dopuścić do powstania cellulitu?

cellulit i skórka pomarańczowa

Zdrowa dieta to podstawa w walce z cellulitem.

Co robić żeby uniknąć cellulitu? Po pierwsze warto w tym celu unikać noszenia ciasnych rzeczy, które przyczyniają się do powstawania skórki pomarańczowej. Niestety, noszenie modnych rurek, które optycznie wyszczuplają nasze nogi może skutkować w przyszłości borykaniem się z występującym na naszych udach cellulitem. Ważne aby noszone przez nas ubrania były wygodne i zapewniały naszej skórze potrzebny luz. Oprócz tego ważna jest również zdrowa, zbilansowana dieta w skład której wchodzi duża ilość warzyw i owoców, dostarczających naszemu organizmowi niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych i witamin. Chcąc uniknąć powstania na naszej skórze szpecącego cellulitu powinniśmy także pamiętać, że unikanie takich używek, jak alkohol czy palenie papierosów, również wpływa na ograniczenie powstawania cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu, czyli metody redukcji cellulitu

Warto zauważyć, że cellulit jako taki nie jest groźny dla zdrowia.  Bywa jednak uważany za poważny defekt estetyczny i jest bardziej widoczny u osób, które mają jasną skórę. Jeśli zatem na Twojej skórze pojawił się niechciany gość w postaci skórki pomarańczowej i zastanawiasz się jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu lub mówiąc inaczej: jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej to warto zapoznać się z kilkoma metodami, prezentowanymi poniżej.

Cellulitu się nie leczy, a jedynie redukuje w największym, możliwym stopniu. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu, jest oczywiście niedopuszczenie do jego powstania – jak to zrobić pisaliśmy powyżej. Jeżeli już jednak posiadamy cellulit, to możemy go wyeliminować. Oczywiście zdrowa dieta jest zalecana zarówno, jako profilaktyka aby cellulit się nie wytworzył, ale również zalecana jest w walce z nim. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Jej niedobór często również jest przyczyną powstawania cellulitu.
Należy również pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Nic nie wpływa tak korzystnie na skórę i pozbywanie się tkanki tłuszczowej, jak aktywność fizyczna. Należy wybrać ćwiczenia, które nam odpowiadają. Może być to codziennie bieganie, czy jazda rowerem. Można również zapisać się na fitness albo na siłownie.
Oprócz tego warto również rozmasowywać miejsca, w których skórka pomarańczowa występuje. Stymuluje to krążenie krwi i płynów, dzięki czemu wyłamuje się tkanką tłuszczowa.
Należy pamiętać o tym, że na rynku aktualnie jest wiele kremów i preparatów, które mają zwalczać cellulit. Warto w nie inwestować, jeżeli skórka pomarańczowa nie jest jeszcze taka stara. Jeżeli mamy do czynienia ze starszą skórką pomarańczową, to preparaty takie dużo nie dadzą. Zmniejszą jedynie jej widoczność w jakimś stopniu. Wtedy dobrym sposobem jest zdecydowanie się na laserowe usuwanie cellulitu. Jest to dotąd najbardziej znana metoda walki z cellulitem. Zabiegi te są całkowicie bezpiecznie i już po kilku widać spore efekty. Aby jednak uniknąć konieczności laserowego usuwania, należy pamiętać by codziennie dbać o swoją skórę i reagować na wszelkie jej zmiany.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. toreonka pisze:

    mam 29 lat j zaczyna mi się robić cellulit, nie wiem jak z nim walczyć 🙁

  1. 15 września 2016

    […] Sprawdź: Cellulit – walka z cellulitem, czyli jak się pozbyć skórki pomarańczowej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.