Amerykanie palą buty New Balance protestując przeciwko Trumpowi

Popularna marka obuwnicza New Balance na celowniku zwolenników prezydentury Donalda Trumpa. Wszystko za sprawą wypowiedzi rzecznika marki, który stwierdził, że dzięki zwycięstwu kandydata republikanów pewne sprawy pójdą w „dobrym kierunku”. Skończyło się na paleniu i celowym niszczeniu butów tej marki przez rozwścieczonych Amerykanów, popierających Hilary Clinton. 

Amerykanie palą buty New Balance protestując przeciwko Trumpowi

Choć na Hilary Clinton zagłosowało więcej Amerykanów to właśnie jej przeciwnik, czyli Donald Trump wygrał wybory w USA. Dzięki zebraniu większej ilości głosów elektorskich został wybrany kolejnym tj. 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zwolennicy Hilary Clinton momentalnie wyszli na ulice. Od kilku dni docierają do nas doniesienia, że rozczarowani wynikiem wyborów głośno protestują przeciw elekcji Donalda Trumpa. W ogniu krytyki znaleźli się również zwolennicy Trumpa. W Stanach Zjednoczonych właśnie zaczęto palić buty popularnej marki New Balance za to, że jej rzecznik pozytywnie odniósł się do wyboru Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA.

Co takiego powiedział rzecznik New Balance?

Jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży oraz akcesoriów sportowych, którym jest New Balance z siedzibą w Bostonie znalazł się właśnie w ogniu krytyki zwolenników prezydentury Hilary Clinton. Jak do tego doszło? Wszystko zaczęło się od słów rzecznika prasowego firmy New Balance Matta LeBrettona.

Rzecznik powiedział w rozmowie z „The Wall Street Journal”, że „za sprawą zwycięstwa Trumpa, pewne sprawy pójdą w dobrym kierunku”. Rzecznikowi New Balance chodziło o to, że Donald Trump jest przeciwny wielkim handlowym umowom takim jak np. TPP (Partnerstwo Transpacyficzne), które są korzystne dla wielkich międzynarodowych korporacji produkujących poza terytorium USA. Takie firmy dzięki przeniesieniu swej produkcji na przykład do Azji są w stanie znacząco obniżyć swoje koszty.

Tymczasem New Balance jest  marką, która produkuje swoje buty, odzież i akcesoria wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Płoną buty marki New Balance

W mediach społecznościowych po wypowiedzi Matta LeBrettona zawrzało. Na popularnych portalach pojawiły się zdjęcia oraz firmy na których wyrzucane a nawet palone są buty marki New Balance. Wszystko to robione jest na znak protestu przeciwko słowom rzecznika tej amerykańskiej marki obuwniczej, popierających politykę Donalda Trumpa.

Sprawdź: 5 rzeczy na które należy zwrócić uwagę wybierając buty do biegania.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 14 listopada 2016

    […] Sprawdź: Amerykanie palą buty New Balance protestując przeciwko Trumpowi […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.