7-10.09.2016, Poznań: Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI

Poznań 2016 Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress, AWDC)

Źródło: https://www.fdi2016poznan.org/pl/

W dniach od 7 do 10 września 2016 roku w Poznaniu odbędzie się Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress, AWDC). O tym, że to właśnie Poznań będzie gospodarzem wydarzenia, Światowa Federacja Dentystyczna poinformowała już w marcu. Od tego momentu ruszyły intensywne prace organizacyjne. Czego możemy się spodziewać?

Pierwszy taki kongres stomatologiczny w Polsce

Kongres stomatologiczny, zwłaszcza po raz pierwszy organizowany w Polsce, stanowi niebywałą szansę dla polskich stomatologów. Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny to nie tylko spotkanie o charakterze naukowym, ale również towarzysząca mu wystawa specjalistycznego sprzętu stomatologicznego i materiałów. Organizatorzy zaplanowali również przeprowadzenie obrad Światowego Parlamentu Stomatologicznego FDI. W kongresie wezmą udział najwybitniejsi specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii.

7-10.09.2016, Poznań: Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI

7-10.09.2016, Poznań: Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Źródło: https://www.fdi2016poznan.org/pl/

Polscy dentyści mają zatem szansę pokazać się z jak najlepszej strony oraz zdobyć cenną, dodatkową wiedzę. Długie przygotowania, niebywały wybór prezentowanych sprzętów dentystycznych z całą pewnością podniesie rangę tegorocznego wydarzenia. Poprzeczka została jednak postawiona wysoko – w końcu nie jest to pierwszy kongres dotyczący stomatologii.

Sprawdź: Najnowszy raport CED: Jakie są najczęstsze uboczne skutki wybielania zębów

Kongres stomatologiczny organizowany do tej pory w Hong Kongu czy Singapurze stawia przed polskimi organizatorami nie lada wyzwanie. Okres od 7 do 10 września stanowi zatem swego rodzaju próbę, w trakcie której polscy stomatolodzy mają szansę wykazać się swoją wiedzą zdobytą w trakcie wielu lat nauki. Z drugiej jednak strony jest to wspaniała okazja do poszerzenia uzyskanego doświadczenia za sprawą uczestniczących w kongresie zagranicznych kolegów po fachu.

Do kongresu już tylko dwa tygodnie

Dzień 7 września zbliża się wielkimi krokami. Ciekawość zainteresowanych osób z pewnością rośnie wprost proporcjonalnie do stresu osób organizujących Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. W końcu rok 2016 być może okaże się dla nas rokiem przełomowym, w trakcie którego miasto Poznań stanie się centrum polskiej (a może i nie tylko) stomatologii. Kongres będzie obejmował wszystkie dziedziny stomatologii a także sesje interdyscyplinarne. Zaplanowano cztery sesje równoległe, warsztaty oraz liczne spotkania z ekspertami z całego świata. Jedno jest zatem pewne: miłośnicy zdrowego uśmiechu nie będą się nudzić.

Więcej informacji o kongresie możesz znaleźć na stronie: https://www.fdi2016poznan.org/pl

Sprawdź: Wprowadzające w błąd reklamy leków – jak uchronić przed nimi pacjentów i konsumentów?

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. Monika pisze:

    Ciekawa jestem jaka będzie frekwencja. Cieszy mnie jednak, że coraz więcej dużych imprez które faktycznie mają jakieś znaczenie na arenie międzynarodowej jest organizowanych właśnie w naszym kraju 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.